Skip to main content

Stelaż podtynkowy to element łazienki, który umożliwia montaż miski WC lub bidetu bezpośrednio na ścianie, co pozwala nie tylko na sporą oszczędność miejsca, ale i gwarantuje nowoczesny wygląd. Poznaj wszystkie powody, dla których warto zamontować stelaż podtynkowy w łazience, a także sprawdź, co wziąć pod uwagę przy wyborze idealne modelu. 

 Warto rozważyć wybór stelaża podtynkowego z kilku powodów: 

  1. Oszczędność miejsca 

Stelaż podtynkowy (np. z kolekcji Palo Vitalle by Roca) pozwala na zaoszczędzenie miejsca w łazience, ponieważ miskę WC lub bidet można zamontować bezpośrednio na ścianie. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych łazienek, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest cenny. 

  1. Estetyczny wygląd 

Stelaż podtynkowy jest niewidoczny po zamontowaniu, co pozwala na uzyskanie estetycznego i minimalistycznego wyglądu łazienki. Brak widocznych elementów sanitarnych sprawia, że łazienka wydaje się bardziej przestronna i nowoczesna. 

  1. Łatwiejsze utrzymanie czystości 

Stelaż podtynkowy ułatwia utrzymanie czystości w łazience, ponieważ nie ma w nim miejsc trudnych do wyczyszczenia. Brak widocznych elementów sanitarnych sprawia, że łatwiej jest utrzymać czystość i higienę w łazience. 

  1. Wysoka jakość i trwałość 

Stelaże podtynkowe są zwykle wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal lub aluminium, co zapewnia trwałość i niezawodność przez wiele lat. Stelaż podtynkowy jest również łatwiejszy w utrzymaniu niż tradycyjne toalety lub bidet, które są narażone na uszkodzenia mechaniczne i zużycie.  

  1. Możliwość regulacji wysokości 

Stelaż podtynkowy z regulacją wysokości pozwala na dostosowanie wysokości wc lub bidetu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki temu można zapewnić komfortowe i wygodne korzystanie z sanitariatów. 

Jaki stelaż podtynkowy wybrać? 

Jednym z najważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze stelaża podtynkowego, jest jego jakość. W tym artykule przedstawimy kilka czynników, które warto rozważyć przed zakupem stelaża podtynkowego. 

Istnieją różne rodzaje stelaży podtynkowych (np. z kolekcji Palo Vitalle by Roca), które różnią się pod względem funkcjonalności, kształtu czy materiału wykonania. Najpopularniejsze typy to stelaże montowane do frontu i montowane do tyłu, a także stelaże z regulacją wysokości i z funkcją wciskania przycisku spłukującego. 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze stelaża podtynkowego? 

  • Wymiary i dostosowanie do pomieszczenia 

Przed zakupem stelaża podtynkowego, ważne jest, aby określić wymagane wymiary i dostosować je do rozmiaru łazienki. Stelaż powinien być wystarczająco wytrzymały i odporny na wilgoć, aby zapewnić trwałość i niezawodność przez wiele lat. 

  • Wybór materiału 

Materiał, z którego wykonany jest stelaż podtynkowy, ma duże znaczenie dla jego jakości i trwałości. Najlepsze stelaże podtynkowe są wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak stal lub aluminium, które są odporne na korozję i wilgoć. 

  • Montaż 

Montaż stelaża podtynkowego powinien być przeprowadzony przez doświadczoną osobę, która posiada odpowiednie narzędzia i umiejętności. Należy pamiętać, że niewłaściwy montaż stelaża podtynkowego może prowadzić do poważnych problemów z instalacją. 

  • Marka i cena 

Marka i cena stelaża podtynkowego są również ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu. Warto zwrócić uwagę na marki, które oferują wysokiej jakości stelaże podtynkowe, ale jednocześnie są w przystępnej cenie. 

Sprawdź również:

Na jakiej wysokości umywalka?
Na jakiej wysokości miska WC?
Miska WC wisząca czy stojąca?