Skip to main content

Baterie podtynkowe umywalkowe to niezwykle eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie, które zyskało dużą popularność w ostatnich latach. Jednak, aby cieszyć się ich urokiem i wygodą użytkowania, należy pamiętać o odpowiednim montażu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, na jakiej wysokości powinna znajdować się bateria umywalkowa podtynkowa oraz przyjrzeć się kilku ciekawym trendom w dziedzinie wyboru baterii podtynkowych. 

Na jakiej wysokości bateria umywalkowa podtynkowa? 

Bateria umywalkowa podtynkowa to popularne rozwiązanie w nowoczesnych łazienkach. Dzięki temu, że jest umieszczona w ścianie, nie tylko zajmuje mniej miejsca, ale również sprawia wrażenie bardziej schludnej i minimalistycznej przestrzeni. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie: na jakiej wysokości powinna znajdować się bateria umywalkowa podtynkowa? W niniejszym artykule postaramy się na to pytanie odpowiedzieć. 

Wysokość baterii umywalkowej podtynkowej zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji użytkownika oraz od wysokości osoby korzystającej z umywalki. Jednak w większości przypadków stosuje się standardowe rozwiązania, które zapewniają optymalne użytkowanie baterii umywalkowej. 

Wysokość baterii umywalkowej podtynkowej powinna być dobrana w taki sposób, aby umożliwić wygodne korzystanie z umywalki. Zazwyczaj, bateria powinna znajdować się na wysokości około 10-15 cm powyżej krawędzi umywalki. Dzięki temu, woda z baterii nie będzie kapała na blat umywalki, co utrudniałoby utrzymanie czystości w łazience. 

Warto również zwrócić uwagę na to, czy bateria umywalkowa podtynkowa będzie używana przez osoby o różnej wzroście. W takim przypadku warto rozważyć umieszczenie baterii na średniej wysokości, która będzie odpowiednia dla większości użytkowników. Uniwersalne rozwiązania bardzo często są najlepsze. Są stosowane także z myślą o gościach. W przypadku, gdy łazienka jest przeznaczona dla osób o różnej wysokości, dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie baterii umywalkowej podtynkowej z regulacją wysokości. Dzięki temu każda osoba będzie mogła dostosować baterię do swoich potrzeb. 

Warto również zwrócić uwagę na to, jakie rodzaje umywalek są dostępne na rynku. W przypadku, gdy umywalka jest niska, warto umieścić baterię na wyższej wysokości, aby uniknąć kapania wody na blat umywalki. W przypadku, gdy umywalka jest wyższa, warto zastosować baterię umywalkową podtynkową na niższej wysokości, aby użytkowanie baterii było wygodne. 

W przypadku, gdy montujemy baterię umywalkową podtynkową w nowo budowanej łazience, warto skonsultować się z projektantem wnętrz lub hydraulikiem, który dobierze optymalną wysokość baterii podtynkowej dla danej łazienki. W przypadku modernizacji łazienki, warto zwrócić uwagę na to, jakie są standardowe rozmiary baterii umywalkowych podtynkowych i dostosować wysokość baterię do sytuacji, gdy montaż baterii umywalkowej podtynkowej jest już wykonany. W takim przypadku, jeśli okazuje się, że wysokość baterii jest nieodpowiednia, należy dokonać korekty. Wymaga to jednak pewnej pracy i może wiązać się z koniecznością ucięcia rur wodnych, co jest dość skomplikowanym procesem. Dlatego zawsze warto dokładnie przemyśleć wybór wysokości baterii przed jej zamontowaniem. 

Montaż baterii podtynkowej umywalkowej 

Mając na uwadze, że baterie podtynkowe umywalkowe montuje się przed wykończeniem łazienki, warto zastanowić się nad odpowiednią wysokością montażu. Według specjalistów, bateria powinna znajdować się na wysokości około 90-100 cm nad podłogą. Takie rozwiązanie jest optymalne, ponieważ umożliwia swobodne korzystanie z umywalki zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. 

Warto jednak pamiętać, że wysokość montażu baterii podtynkowej umywalkowej zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji użytkownika oraz od gabarytów samej umywalki. Dlatego przed przystąpieniem do montażu baterii, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz wymiary łazienki. 

Jaką wybrać baterię umywalkową podtynkową? 

Wybierając baterię podtynkową umywalkową, warto zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale również na funkcjonalność i jakość wykonania. Wśród popularnych trendów na rynku baterii umywalkowych podtynkowych można wyróżnić m.in.: 

  1. Baterie z wylewką wysuwaną – taki rodzaj baterii umożliwia regulację kąta wylewu, co ułatwia korzystanie z umywalki. 
     
  1. Baterie z sensorami – to rozwiązanie szczególnie polecane w miejscach publicznych, gdzie ważne jest zachowanie higieny. Bateria z sensorami włącza się automatycznie po wykryciu ruchu ręki przed nią. 
     
  1. Baterie termostatyczne (np. z kolekcji TICA) – to baterie, które umożliwiają precyzyjną regulację temperatury wody oraz przepływu. To szczególnie istotne w przypadku łazienek dla dzieci, gdzie ważne jest uniknięcie poparzeń. 

Bateria podtynkowa umywalkowa czarna – skąd jej popularność? 

Baterie podtynkowe umywalkowe w kolorze czarnym to jeden z największych trendów ostatnich sezonów. 

Czarny kolor kojarzy się z elegancją, nowoczesnością oraz stylem. Baterie w tym kolorze wprowadzają do łazienki nowy wymiar estetyczny i dodają pomieszczeniu charakteru. Warto jednak pamiętać, że baterie w kolorze czarnym wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Powierzchnia taka jest bowiem bardziej podatna na zarysowania i odciski palców. Aby bateria w kolorze czarnym zachowała swój piękny wygląd na dłużej, należy ją regularnie czyścić i pielęgnować. 

Bateria umywalkowa podtynkowa złota coraz modniejsza! 

Kolejnym ciekawym trendem w dziedzinie baterii umywalkowych podtynkowych są baterie w kolorze złotym. Złoty kolor wprowadza do łazienki element luksusu i elegancji. Baterie w tym kolorze świetnie komponują się z nowoczesnymi oraz klasycznymi stylami aranżacji łazienek. Jednak, podobnie jak w przypadku baterii w kolorze czarnym, baterie w kolorze złotym wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz materiały, z których została wykonana taka bateria. 

Przeczytaj również:

Bateria umywalkowa – jaką wybrać, na co zwrócić uwagę?
Jak działa bateria termostatyczna? Warto kupić?
Na jakiej wysokości umywalka?