Skip to main content

Czarne baterie łazienkowe to bardzo modne rozwiązanie, które wprowadza do wnętrza nowoczesny i elegancki styl. Jednak, jak każde urządzenie, baterie czarne narażone są na nagromadzenie się zabrudzeń, osadów i kamienia, który może szpecić powierzchnię urządzenia i powodować nieprawidłowe działanie. Dlatego ważne jest, abyś wiedział, czym czyścić czarne baterie i robił to regularnie. Pozwoli to zachować ich estetyczny wygląd i sprawne działanie przez długi czas.

 

Baterie umywalkowe czarne – jakie zalety?

Czarne baterie łazienkowe (np. z kolekcji Kios by Vitalle) cieszą się obecnie dużą popularnością, co oczywiście nie dziwi, ponieważ wprowadzają do wnętrza wiele pozytywnych aspektów. Przede wszystkim baterie czarne to stylowe i eleganckie rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, ale także w klasycznych aranżacjach. Poradzą sobie w każdym okolicznościach. W przeciwieństwie do chromowych baterii, na czarnej powierzchni nie widać odcisków palców, co sprawia, że urządzenie wygląda zawsze schludnie i estetycznie. Ponadto, takie baterie łazienkowe są bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, co wpływa na ich dłuższą żywotność i wytrzymałość.

 

Czym czyścić czarne baterie? Jak usunąć kamień?

Niestety, każda bateria z czasem narażona jest na gromadzenie się kamienia, który nie tylko szpeci wygląd urządzenia, ale także może utrudniać jego prawidłowe działanie. Dlatego też ważne jest regularne czyszczenie baterii, w tym także tych czarnych.

Pierwszym krokiem do usunięcia kamienia z czarnej baterii jest wykorzystanie specjalistycznych środków czyszczących. Na rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty, które przeznaczone są do usuwania kamienia z baterii. Najlepiej wybrać środek, który został specjalnie zaprojektowany do baterii czarnych, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni.

Jeśli nie chcemy korzystać z gotowych preparatów, to można skorzystać z domowych sposobów na usunięcie kamienia z czarnej baterii. Najprostszym sposobem jest użycie octu. Wystarczy nasączyć wacik w occie i przetrzeć nim powierzchnię baterii. Po około 10 minutach należy zmyć ocet wodą.

Innym sposobem jest wykorzystanie soku z cytryny, który ma podobne właściwości do octu. Należy wycisnąć sok z cytryny i nasączyć nim wacik. Następnie przetrzeć nim powierzchnię baterii i pozostawić na około 10 minut. Po upływie tego czasu trzeba zmyć sok z cytryny wodą.

Ważne jest, aby po zakończeniu czyszczenia baterii, dokładnie ją osuszyć, aby uniknąć osadzania się kamienia na mokrej powierzchni. I gotowe. Mamy nadzieję, że Twoje czarne baterie łazienkowe (umywalkowe, prysznicowe czy wannowe) wyglądają teraz jak nowe!

Czarna bateria w łazience to stylowe rozwiązanie, które dodaje pomieszczeniu elegancji i szyku. Jednak, tak jak każde urządzenie, z czasem narażona jest na gromadzenie się kamienia. Dlatego ważne jest regularne czyszczenie baterii, a przy użyciu odpowiednich środków oraz domowych sposobów, możemy skutecznie usunąć nagromadzony kamień, co zachowa estetykę baterii w nienaruszonym stanie.

 

 • Grzejnik elektryczny Loano 75/53 czarny mat

  1300 

  bez VAT

 • Grzejnik elektryczny Loano 75/53 biały

  1130 

  bez VAT

 • Grzejnik łazienkowy Forma Light 70/50 biały

  758 

  bez VAT

 • Grzejnik łazienkowy Forma Light 70/50 czarny mat

  986 

  bez VAT